Original Art
Showing 417 - 448 of 458 results
Rear Driver Taxi Concept Car Design by Ewen
| Genre | Concept Car Art |
|---|---|
| Artist | Ewen |
| Year | 1968 |
| Size | 19" x 16" |
Richard M. Nixon "I Will Only Obey a Definitive Order of the Supreme Court"
| Genre | Original Political Art |
|---|---|
| Artist | Ralph N. Vinson |
| Year | 1973 |
| Size | 15" x 20" |
Richard M. Nixon - China - Russia, Sure Hope It's For Real
| Genre | Original Political Art |
|---|---|
| Artist | Ralph N. Vinson |
| Year | 1972 |
| Size | 15" x 20" |
Richard M. Nixon and Barry Goldwater Facts About Watergate
| Genre | Original Political Art |
|---|---|
| Artist | Ralph N. Vinson |
| Year | 1973 |
| Size | 15" x 20" |
Richard M. Nixon and Watergate "The Buck Stops Here"
| Genre | Original Political Art |
|---|---|
| Artist | Ralph N. Vinson |
| Year | 1973 |
| Size | 15" x 20" |
Richard M. Nixon Presidential Tapes "Interesting Listening"
| Genre | Original Political Art |
|---|---|
| Artist | Ralph N. Vinson |
| Year | 1973 |
| Size | 15" x 20" |
Richard M. Nixon Tug O' War
| Genre | Original Political Art |
|---|---|
| Artist | Ralph N. Vinson |
| Year | 1973 |
| Size | 15" x 20" |
Richard M. Nixon Watergate Bugs in the White House
| Genre | Original Political Art |
|---|---|
| Artist | Ralph N. Vinson |
| Year | 1973 |
| Size | 15" x 20" |
Richard M. Nixon Watergate Mess "How do you Turn This Thing Off?"
| Genre | Original Political Art |
|---|---|
| Artist | Ralph N. Vinson |
| Year | 1973 |
| Size | 15" x 20" |
Rolls Royce P-1 Chassis - Huntington
| Genre | Concept Car Art |
|---|---|
| Artist | Brewster |
| Year | c. 1930s |
| Size | 21" x 13 1/4" |
Scout II Concept Art
| Genre | Concept Car Art |
|---|---|
| Artist | Dean Swanson |
| Year | c. 1978 |
| Size | 24" x 18" (Approximate) |
Seat Concept Design by Malasky
| Genre | Concept Car Art |
|---|---|
| Artist | Robert Malasky |
| Year | c. 1950s |
| Size | 24" x 17" |
Sheller Steering Wheel Concept Design
| Genre | Concept Car Art |
|---|---|
| Artist | L.H. Wilson Assoc. |
| Year | 1956 |
| Size | 24" x 25" |
Space Age Concept Design by Anderson
| Genre | Concept Car Art |
|---|---|
| Artist | George Anderson |
| Year | 1958 |
| Size | 24" x 18" |
Space Age Concept Vehicle Design by Anderson
| Genre | Concept Car Art |
|---|---|
| Artist | George Anderson |
| Year | 1959 |
| Size | 10.5" x 6.5" |
Station Wagon Rear View Design Concept
| Genre | Concept Car Art |
|---|---|
| Artist | Unknown |
| Year | c. 1964 |
| Size | 29" x 20" |
Students Against Pollution
| Genre | Original Political Art |
|---|---|
| Artist | Ralph N. Vinson |
| Year | 1969 |
| Size | 15" x 20" |
Thunder Bird Front End Concept Design
| Genre | Concept Car Art |
|---|---|
| Artist | A.J. Walley |
| Year | c. 1960s |
| Size | 25" x 18" |
Thunder Bird Rear End Concept Design
| Genre | Concept Car Art |
|---|---|
| Artist | A.J. Walley |
| Year | c. 1960s |
| Size | 25" x 18" |
