search results for: Gunther Kieser
Showing 193 - 221 of 221 results
Robert Patterson Singers: Hamburg 1971
| Genre | Gospel |
|---|---|
| Artist | Gunther Kieser |
| Year | 1971 |
| Size | A1: 23.3x33.5 (59x85 cm) |
Sam And Dave: Frankfurt 1967
| Genre | Soul |
|---|---|
| Artist | Gunther Kieser |
| Year | 1967 |
| Size | A1: 23.3x33.5 (59x85 cm) |
Slade and Fanny: 1972 German Tour
| Genre | Rock |
|---|---|
| Artist | Gunther Kieser (signed) |
| Year | 1972 |
| Size | A1: 23.3x33.5 (59x85 cm) |
Spiritual and Gospel Festival: Frankfurt 1965 (A0)
| Genre | Gospel |
|---|---|
| Artist | Gunther Kieser |
| Year | 1965 |
| Size | A0: 33x46 (84x117 cm) |
Spiritual and Gospel Festival: Marburg 1967
| Genre | Gospel |
|---|---|
| Artist | Gunther Kieser |
| Year | 1967 |
| Size | A1: 23.3x33.5 (59x85 cm) |
Stevie Wonder: Frankfurt 1972
| Genre | Soul |
|---|---|
| Artist | Gunther Kieser |
| Year | 1972 |
| Size | A1: 23.3x33.5 (59x85 cm) |
Supremes: Frankfurt 1968 (A0 - LB)
| Genre | Soul |
|---|---|
| Artist | Gunther Kieser |
| Year | 1968 |
| Size | A0: 33x46 (84x117 cm) |
Tangerine Dream: German Tour 1981
| Genre | Rock |
|---|---|
| Artist | Gunther Kieser |
| Year | 1981 |
| Size | A1: 23.3x33.5 (59x85 cm) |
Ten Years After: German Tour 1969
| Genre | Rock |
|---|---|
| Artist | Gunther Kieser |
| Year | 1969 |
| Size | A1: 23.3x33.5 (59x85 cm) |
Ten Years After: German Tour 1971
| Genre | Rock |
|---|---|
| Artist | Gunther Kieser |
| Year | 1971 |
| Size | A1: 23.3x33.5 (59x85 cm) |
Ten Years After: Ludwigshafen 1974
| Genre | Rock |
|---|---|
| Artist | Gunther Kieser |
| Year | 1974 |
| Size | A1: 23.3x33.5 (59x85 cm) |
The Depths
| Studio | Compagnie Francaise de Distribution Cinematographique |
|---|---|
| Style | German A1 |
| Genre | Drama |
| Country of Poster | Germany |
The Pearls of the Crown
| Studio | Lenauer International Films |
|---|---|
| Style | German A1 |
| Genre | Drama |
| Country of Poster | Germany |
Three Degrees: Hamburg 1974
| Genre | Soul |
|---|---|
| Artist | Gunther Kieser |
| Year | 1974 |
| Size | A1: 23.3x33.5 (59x85 cm) |
Tina Turner: Antwerp 1978 (style A)
| Genre | Soul |
|---|---|
| Artist | Gunther Kieser |
| Year | 1978 |
| Size | A1: 23.3x33.5 (59x85 cm) |
