search results for: Gunther Kieser
Showing 33 - 64 of 221 results
Berlin Jazz Festival 1975 (A0 - LB)
| Genre | Jazz |
|---|---|
| Artist | Gunther Kieser |
| Year | 1975 |
| Size | A0: 33x46 (84x117 cm) |
Berlin Jazz Festival 1976 (A0)
| Genre | Jazz |
|---|---|
| Artist | Gunther Kieser |
| Year | 1976 |
| Size | A0: 33x46 (84x117 cm) |
Berlin Jazz Festival 1985 (A0)
| Genre | Jazz |
|---|---|
| Artist | Gunther Kieser |
| Year | 1985 |
| Size | A0: 33x46 (84x117 cm) |
Berlin Jazz Festival 1987 (A0)
| Genre | Jazz |
|---|---|
| Artist | Gunther Kieser |
| Year | 1987 |
| Size | A0: 33x46 (84x117 cm) |
Berlin Jazz Festival 1990 (A0)
| Genre | Jazz |
|---|---|
| Artist | Gunther Kieser |
| Year | 1990 |
| Size | A0: 33x46 (84x117 cm) |
Berlin Jazz Festival 1991 (A0)
| Genre | Jazz |
|---|---|
| Artist | Gunther Kieser |
| Year | 1991 |
| Size | A0: 33x46 (84x117 cm) |
Berlin Jazz Festival 1995 (A0)
| Genre | Jazz |
|---|---|
| Artist | Gunther Kieser |
| Year | 1995 |
| Size | A0: 33x46 (84x117 cm) |
Berlin Jazz Festival 1997 (A0)
| Genre | Jazz |
|---|---|
| Artist | Gunther Kieser |
| Year | 1997 |
| Size | A0: 33x46 (84x117 cm) |
Berlin Jazz Festival 1999 (A0)
| Genre | Jazz |
|---|---|
| Artist | Gunther Kieser |
| Year | 1999 |
| Size | A0: 33x46 (84x117 cm) |
Big City Blues: Gottingen 1964
| Genre | Blues |
|---|---|
| Artist | Gunther Kieser |
| Year | 1964 |
| Size | A1: 23.3x33.5 (59x85 cm) |
Bob Dylan: European Tour 1978
| Genre | Rock |
|---|---|
| Artist | Gunther Kieser |
| Year | 1978 |
| Size | A1: 23.3x33.5 (59x85 cm) |
Bob Dylan: German Tour 1978
| Genre | Rock |
|---|---|
| Artist | Gunther Kieser |
| Year | 1978 |
| Size | A1: 23.3x33.5 (59x85 cm) |
Bossa Nova Do Brasil Festival: German Tour 1966
| Genre | World |
|---|---|
| Artist | Gunther Kieser |
| Year | 1966 |
| Size | A1: 23.3x33.5 (59x85 cm) |
Bossa Nova Do Brasil Festival: German Tour 1966 (A0)
| Genre | World |
|---|---|
| Artist | Gunther Kieser |
| Year | 1966 |
| Size | A0: 33x46 (84x117 cm) |
Cher and Gregg Allman: German Tour 1977
| Genre | Rock |
|---|---|
| Artist | Gunther Kieser |
| Year | 1977 |
| Size | A1: 23.3x33.5 (59x85 cm) |
Chick Corea: Frankfurt 1978
| Genre | Jazz |
|---|---|
| Artist | Gunther Kieser |
| Year | 1978 |
| Size | A1: 23.3x33.5 (59x85 cm) |
Chuck Berry: German Tour 1972
| Genre | Rock |
|---|---|
| Artist | Gunther Kieser |
| Year | 1972 |
| Size | A1: 23.3x33.5 (59x85 cm) |
Count Basie and Georgie Fame: Frankfurt 1968
| Genre | Jazz |
|---|---|
| Artist | Gunther Kieser |
| Year | 1968 |
| Size | A1: 23.3x33.5 (59x85 cm) |
Count Basie: German Tour 1962 (Program)
| Genre | Jazz |
|---|---|
| Artist | Gunther Kieser, Hans Michel |
| Year | 1962 |
| Size | Prgram: 10x11 (26x28 cm) |
Creedence Clearwater Revival: Frankfurt 1971
| Genre | Rock |
|---|---|
| Artist | Gunther Kieser |
| Year | 1971 |
| Size | A1: 23.3x33.5 (59x85 cm) |
David Bowie: Rock Am Ring 1987
| Genre | Rock |
|---|---|
| Artist | Gunther Kieser |
| Year | 1987 |
| Size | A1: 23.3x33.5 (59x85 cm) |
Delaney And Bonnie: German Tour 1969
| Genre | Rock |
|---|---|
| Artist | Gunther Kieser |
| Year | 1969 |
| Size | A1: 23.3x33.5 (59x85 cm) |
Dizzy Gillespie and Jimmy Smith: Berlin 1965
| Genre | Jazz |
|---|---|
| Artist | Gunther Kieser |
| Year | 1965 |
| Size | A1: 23.3x33.5 (59x85 cm) |
Duke Ellington: Berlin 1965
| Genre | Jazz |
|---|---|
| Artist | Gunther Kieser |
| Year | 1965 |
| Size | A1: 23.3x33.5 (59x85 cm) |
