Original Art
Showing 97 - 128 of 458 results
Chrysler Mini-Van Concept Design by Ackerman
| Genre | Concept Car Art |
|---|---|
| Artist | Robert Ackerman |
| Year | c. 1970s |
| Size | 25.5" x 13" |
Chrysler Rear Window Concept Art
| Genre | Concept Car Art |
|---|---|
| Artist | Bob Gale |
| Year | 1977 |
| Size | 21 1/2" x 15 1/4" |
Chrysler Rear Window Concept Art
| Genre | Concept Car Art |
|---|---|
| Artist | Bob Gale |
| Year | 1977 |
| Size | 21 1/2" x 15 1/2" |
Chrysler Rear Window Concept Art
| Genre | Concept Car Art |
|---|---|
| Artist | Bob Gale |
| Year | 1977 |
| Size | 21 1/2" x 15 1/4" |
Concept Art by Bill Michalak
| Genre | Concept Car Art |
|---|---|
| Artist | Bill Michalak |
| Year | c. 1960's |
| Size | 17" x 10" |
Concept Art by Bill Michalak No. 2
| Genre | Concept Car Art |
|---|---|
| Artist | Bill Michalak |
| Year | c. 1970 |
| Size | 17" x 11" |
Concept Art by Bill Michalak No. 3
| Genre | Concept Car Art |
|---|---|
| Artist | Bill Michalak |
| Year | c. 1960s |
| Size | 18" x 11" |
Concept Car and Dashboard Drawings No. 1
| Genre | Concept Car Art |
|---|---|
| Artist | Charles Bush |
| Year | 1944 |
| Size | 18.5" x 25" |
Concept Car and Dashboard Drawings No. 2
| Genre | Concept Car Art |
|---|---|
| Artist | Charles Bush |
| Year | 1944 |
| Size | 18.5" x 25" |
Concept Car and Dashboard Drawings No. 3
| Genre | Concept Car Art |
|---|---|
| Artist | Charles Bush |
| Year | 1944 |
| Size | 18.5" x 25" |
Concept Car Art
| Genre | Concept Car Art |
|---|---|
| Artist | John Samsen |
| Year | 1969 |
| Size | 24" x 16" (size is an approximation) |
Concept Car Art
| Genre | Concept Car Art |
|---|---|
| Artist | Bill Schmidt Studio |
| Year | c. 1970 |
| Size | 18 1/4" x 14 1/4" |
