Original Art
Showing 353 - 384 of 458 results
Lamborghini Concept Car Design by Ackerman
| Genre | Concept Car Art |
|---|---|
| Artist | Robert Ackerman |
| Year | c. 1980s |
| Size | 27" x 16" |
Limo Concept Art
| Genre | Concept Car Art |
|---|---|
| Artist | Bill Schmidt Studio |
| Year | c. 1970s |
| Size | 30 3/4" x 20 1/4" |
Mercedes 450 SLC Convertible Concept Car Design
| Genre | Concept Car Art |
|---|---|
| Artist | Unidentified |
| Year | c. 1970s |
| Size | 26" x 20" |
Mercedes Convertible Concept Car Design
| Genre | Concept Car Art |
|---|---|
| Artist | Unidentified |
| Year | c. 1970s |
| Size | 26" x 20" |
Mercury Concept Design by Malasky
| Genre | Concept Car Art |
|---|---|
| Artist | Robert Malasky |
| Year | c. 1953 |
| Size | 16" x 12" |
Mercury Steering Wheel Concept Design
| Genre | Concept Car Art |
|---|---|
| Artist | Brownlie |
| Year | 1951 |
| Size | 26" x 20" |
Motor Week Magazine Original Illustration by Hatton
| Genre | Concept Car Art |
|---|---|
| Artist | Robert Hatton |
| Year | 1973 |
| Size | 30" x 18" |
Olds Concept Design #1
| Genre | Concept Car Art |
|---|---|
| Artist | Charles Stewart |
| Year | c. 1990s |
| Size | 21" x 15 3/4" |
Olds Concept Design #2
| Genre | Concept Car Art |
|---|---|
| Artist | Charles Stewart |
| Year | c. 1990's |
| Size | 28 1/4" x 15" |
Olds Concept Design #3
| Genre | Concept Car Art |
|---|---|
| Artist | Charles Stewart |
| Year | 1990 |
| Size | 27 1/4" x 15 1/2" |
Olds Concept Design #5
| Genre | Concept Car Art |
|---|---|
| Artist | Charles Stewart |
| Year | c. 1990 |
| Size | 29 3/4" x 20 1/4" |
Oldsmobile Ninety-Eight Rear Concept Design by Michalak
| Genre | Concept Car Art |
|---|---|
| Artist | Bill Michalak |
| Year | c. 1960s |
| Size | 17" x 14" |
Oldsmobile Toronado Study Concept Car Design by Ackerman No. 1
| Genre | Concept Car Art |
|---|---|
| Artist | Robert Ackerman |
| Year | c. 1968 |
| Size | 11.5" x 8.5" |
Oldsmobile Toronado Study Concept Car Design by Ackerman No. 2
| Genre | Concept Car Art |
|---|---|
| Artist | Robert Ackerman |
| Year | c. 1968 |
| Size | 11.5" x 8.5" |
Oldsmobile Toronado Study In Brown Concept Car Design by Ackerman
| Genre | Concept Car Art |
|---|---|
| Artist | Robert Ackerman |
| Year | c. 1968 |
| Size | 11.5" x 8.5" |
